מעשה שהיה כך היה…

עדכון- שנת שבעים ושתיים.

מעשה שהיה כך היה…

אני אוהבת מוסיקה. אני מאלה שמתיימרים להגדיר עצמם כמבינה בתחום וכן יש לי את הגישה הפלצנית שגורסת שאני שומעת מוסיקה אייכותית ואני מבינה עניין (במחשבה שניה אחרי מחשבת היצר (שהוא יצר רע מנעורי), אין דבר כזה אייכות במוסיקה, או שאתה מתחבר או לא מתחבר) .

בארץ אנשים בעלי דיעה כנ"ל שומעים 88, אם אדם רוצה להעיד על עצמו עם התהדרות קלה, הוא יאמר לך, אני שומע רק 88.

קצת לפני המחאה החברתית ב-17.3.2010 אירחו 88 את העמותה של שרי אריסון ליום שידורים שלם למען פועל העמותה – יום המעשים הטובים.

ואני ככה הקשבתי ואני כבר למדתי על שרי אריסון  אני יודעת שהעמותה שלה מעבירה כספים לNGO מוניטור אותה עמותה שעוקבת אחרי אירגוני השמאל ומבקשת שיחשפו את מקור תרומותיהם. אחת העמותות שNGO מוניטור עקבה אחרי פעילותה הייתה קו לעובד שסביר להניח שעמותה זו הייתה דורשת או שדרשה הסברים משיכון ובינוי על העסקת עובדים בתנאי עושק.

"מוניטור || העמותה שעוקבת אחר ארגוני השמאל לא רוצה שתדעו מי תורם לה.
NGO מוניטור, שמקדשת את ערך השקיפות על מקורות מימונם של ארגוני זכויות אדם בישראל, קיבלה שלוש תרומות גדולות שאת מקורן אינה מפרסמת…ב-2010 קיבלה NGO מוניטור תרומה נוספת שמקורה לא ידוע. את התרומה, בסך 100 אלף שקל, העבירה לה עמותת מתן, שאותה הקימה אשת העסקים שרי אריסון ב- 1998 ובאתר האינטרנט שלה היא מוגדרת "ארגון חברתי" הפועל למען "השקעה אפקטיבית בקהילה"" דה מרקר.

ואני ככה חשבתי לעצמי, מיכל, אייך אפשר להשמיע וורקינג קלאס הירו של ג'ון לנון עם שרי אריסון ברקע.. זאת בגידה במוסיקה. 2 דקות אחרי שהבנתי התחלתי להפציץ את 88 בדפי הפייסבוק של תוכניות התחנה בידיעה זו.. שהם פועלים למען פועלה של אישה שמהותה היא כל מה שמוסיקאים והמשוררים שמשמיעים ב-88, מתנגדים לה.

"בבנק הפועלים שבשליטת אריסון הורו לקצץ 7.5% משכר עובדי הקבלן "

בהמשך המאמר:

"שרי אריסון, הבעלים של בנק הפועלים, ציינה אתמול (ד') את "יום המעשים הטובים" – חגיגה של רצון טוב, אותה היא מובילה זו השנה השלישית ברציפות." גלובס 2009 לפי הספורות הנוצריות.

עוד מאמר מאותה עת:

"מיקי רוזנטל פרסם הערב (ו') במסגרת תחקיר ליומן החדשות של ערוץ 10, ממצאים לפיהם חברות הנדל"ן שבבשליטתה של שרי אריסון, שיכון ובינוי והחברה הבת סולל בונה, מפירים לכאורה חוקי תעסוקה, מיסוי ועוד. על פי הנתונים, חברות הנדל"ן מעסיקות באמצעות שורה של קבלני משנה עובדי שמירה שאינם מקבלים תלוש שכר, מרוויחים בחלק מהמקרים שכר הנמוך משכר המינימום, תוך הפרה של תנאי הזכאות לקבלת קצבאות מביטוח לאומי והפרה של נהלי ביטחון – בין היתר על רקע זהותם של עובדים אלה כפלסטינאיים מהשטחים.

התחקיר הציג בין היתר אבו סבייח מבאר-שבע, המהווה "מאכער" של חברות שמירה: הוא מקבל מהחברה כסף ובו משלם לשומרים. החברה ממנה הוא מקבל כסף היא מוקד יפו – מוקד שמירה אותו שוכרת קבוצת סולל בונה של אריסון.

מהעדויות שהוצגה בכתבה הטלוויזיונית, שומר מקבל שכר חודשי עבור משמרות הנמשכות מ-17:00 בערב ועד 06:00 בבוקר למחרת 3,500 שקל, "כל יום, כל לילה – כולל שישי שבת". באתר בנייה של הקבוצה ברחובות עד אחר מסר כי הם מרוויחים 2,000-3,000 שקל "בלי תלוש, במזומן". בבני-ברק עד אחר מסר כי השכר עומד על 4,500 שקל" גלובס 2009 לפי הספורות הנוצריות.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000438203

וככה הפצצתי את 88 . בתגובה, 88 באיזשהו שלב חסמה את היכולת שלי לכתוב בדפי הפייסבוק שלהם.
התחושה שלי כלפי 88 היא תחושה זהה לתחושה שאני חשה כלפי אבישי כהן הקונטרבסיסט. יצרן של מוסיקת ג'אז, ללא התוכן של מוסיקת הג'אז. של אותם עובדי שדות באמריקה שלא הורשו לדבר בינהם כדי שלא תהיה התקוממות עבדים, אז הם דיברו באמצעות המוסיקה את תפילת העני כי יעטף ובפני יהוה ישפוך שיחו.
וכמו ג'ון לנון, גם את מרטין לות'ר קינג- רצחו.

זה כמו לרצוח את משה רבנו.

.

.

Copyright © 2021 . All rights reserved.