לא אילה איל'לה- אין אלהים מלבד האלהים.

20.11.2012.

בקוראן כתוב:
"אם יש לך ספק כלשהו בדבר מה מן הקוראן שהורד אליך שאל את בני ישראל שקיבלו ולמדו את הספר לפניך." (סורה 10 פסוק 94-קוראן).
אם הקוראן בחר לקרוא ליהודים – בני ישראל, בהשתמשו במילה ישראל בהקשר ליהדות, אז הקוראן למעשה מכיר בזכותו של עם ישראל/היהודים על ארץ ישראל. כי פה זה ארץ ישראל, אין עוד מקום בעולם שנקרא ארץ ישראל, רק פה קוראים לארץ ישראל, ארץ ישראל. ואנחנו, היהודים, עם ישראל. בתקווה שיבוא שלום, אמן.

8.2.2013

אך כמובן שאי אפשר להתעלם ממלאכי ג' בהקשר ליאשרוך בגויים …ככתוב:

וּבְעֹשְׁקֵי שְׂכַר-שָׂכִיר אַלְמָנָה וְיָתוֹם וּמַטֵּי-גֵר, וְלֹא יְרֵאוּנִי–אָמַר, יְהוָה צְבָאוֹת. כִּי אֲנִי יְהוָה, לֹא שָׁנִיתִי; וְאַתֶּם בְּנֵי-יַעֲקֹב, לֹא כְלִיתֶם. לְמִימֵי אֲבֹתֵיכֶם סַרְתֶּם מֵחֻקַּי, וְלֹא שְׁמַרְתֶּם–שׁוּבוּ אֵלַי וְאָשׁוּבָה אֲלֵיכֶם, אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת; וַאֲמַרְתֶּם, בַּמֶּה נָשׁוּב. הֲיִקְבַּע אָדָם אֱלֹהִים, כִּי אַתֶּם קֹבְעִים אֹתִי, וַאֲמַרְתֶּם, בַּמֶּה קְבַעֲנוּךָ: הַמַּעֲשֵׂר, וְהַתְּרוּמָה. בַּמְּאֵרָה אַתֶּם נֵאָרִים, וְאֹתִי אַתֶּם קֹבְעִים–הַגּוֹי, כֻּלּוֹ. הָבִיאוּ אֶת-כָּל-הַמַּעֲשֵׂר אֶל-בֵּית הָאוֹצָר, וִיהִי טֶרֶף בְּבֵיתִי, וּבְחָנוּנִי נָא בָּזֹאת, אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת: אִם-לֹא אֶפְתַּח לָכֶם, אֵת אֲרֻבּוֹת הַשָּׁמַיִם, וַהֲרִיקֹתִי לָכֶם בְּרָכָה, עַד-בְּלִי-דָי. וְגָעַרְתִּי לָכֶם בָּאֹכֵל, וְלֹא-יַשְׁחִת לָכֶם אֶת-פְּרִי הָאֲדָמָה; וְלֹא-תְשַׁכֵּל לָכֶם הַגֶּפֶן בַּשָּׂדֶה, אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת. וְאִשְּׁרוּ אֶתְכֶם, כָּל-הַגּוֹיִם: כִּי-תִהְיוּ אַתֶּם אֶרֶץ חֵפֶץ, אָמַר יְהוָה צְבָאוֹת.

נקודה למחשבה:

"בדוחות חושפת כיל את הסוד הגדול: בביאור קטנטן המופיע בהם מפרטת החברה את המס התיאורטי שהייתה אמורה לשלם ואת הטבות המס שהוענקו לה. המספרים מדהימים. לאורך שש השנים האחרונות נהנתה כיל מהטבות מס בהיקף של כ-590 מיליון דולר, כ-2.2 מיליארד שקל! פי שניים ויותר מהתמלוגים ששילמה החברה באותה תקופה למדינה." גלובס.

נקודה למחשבה:
שטייניץ עכשיו מנהל מאבק להשבת הכסף האבוד של עסקים שפעלו "בשחור" ובכך התחמקו מתשלום מס. לפני שאומר את שעל ליבי, אומר כי אני מאמינה שכל עסק צריך לשלם אחוז מס על רווחים כקבוע בחוק , ושעסקים שדופקים מליארדים צריכם לשלם אף יותר. וזאת כאות הכרת תודה נרגשת וכנה למדינה/חברה שמעשירה אותם. אממה.. שורטהיימר לא רוצה לשלם מס, הוא מארגנים לו הטבה במסגרת החוק, אבל לבוזגלו הירקן אין הטבות, אבל אם הוא לא ירצה לשלם מס, הוא יוגדר פושע..

וכמובן:

חברת פוטאש היא תאגיד שעיקר עניינו הוא האשלג. חברת פוטאש מרכזת בידיה מרכזים לכריית אשלג ברחבי העולם.
ככזו היא מביעה עניין להמשיך להשתלט על אוצרות טבע ע"י רצונה לקנות את כיל/ים המלח.
מהלך שכזה ינתב את הרווחים המופקים מאוצר הטבע של עם ישראל, אל מחוץ לישראל.
רווחים שאמורים להיות מושקעים בארץ ישראל ינותבו ע"י חברת פוטאש להתעצם ולהשתלט על משאבים נוספים ברחבי העולם.
וכמובן להיות בעלת שליטה על האשלג בעולם. כשהעובדים בכל מדינה למעשה סוג של עבדים שיוצרים רווחים מאוצר המדינה בה הם חיים,
בעבור חברה שתשקיע רווחים אלו להעבדת עבדים נוספים במקומות אחרים בעולם ולגרוף שליטה ורווחים למספר מועט של אנשים אשר שולט באוצרות הטבע בעולם.
אם עידן עופר כל כך רוצה למכור, אולי שמדינת ישראל תקנה? כיל דופקת בוחטות, יהיה נחמד אם הרווחים מים המלח יכנסו לקופת האוצר לרווחת העם, למען יהיה טרף בבייתו…
מכירת כיל לפוטאש זה כמו המקרה של בני שטינמיץ. שקנה בזול מיכרה באפריקה ומכר אותו במחיר מאוד יקר אחר כך. בשני המקרים הכסף יצא מהארץ ממנה הופק אוצר הטבע.- "דיווח ב"פייננשל טיימס": חקירת שוחד נגד קבוצת בני שטיינמץ בגינאה הממשלה המקומית חוקרת חשד שלפיו העניקה BSGR טובות הנאה לבכירים במדינה בתמורה לאפשרות לרכוש את מכרה סימנדו ב־160 מיליון דולר בלבד" תחילת הפרשה בדצמבר 2008, אז הורתה ממשלת גינאה לחברת הכרייה הבריטית ריו טינטו להעביר את זכויות הכרייה במכרה סימנדו לידי BSGR תמורת 160 מיליון דולר בלבד. באפריל 2010, באחד האקזיטים הענקיים שנעשו בתחום ענף הכרייה והמחצבים על ידי איש עסקים ישראלי, מכרה BSGR של שטיינמץ את השליטה (51%) בסימנדו תמורת סכום ענק של 2.5 מיליארד דולר לחברת VALE הברזילאית, חברת המכרות ומשאבי הטבע השנייה בגודלה בעולם. " כלכליסט. אנחנו כבר יודעים שהכסף של שטינמיץ מנוהל בשווייץ. "הנגיד סטנלי פישר: לא מתנגד למכירת כיל לפוטאש הנגיד בראיון לבלומברג: "הרווחים יועברו לחו"ל במקום להישאר בישראל" גלובס.
והעובדים? עבדים.

בארץ ישראל אסורה עבדות , כי בני ישראל הם עבדים של בורא עולם לכן קיים המושג שכיר שמופיע כמה וכמה פעמים בתורתיינו הקדושה. ואם בהעבדת עבדים שאינם יהודים עסקיינן וזאת לפי דין תורה אז חלה החובה לשחרר את העבד בשנה השביעית. בהפטרת פרשת משפטים ממחיש אלוהיינו את כעסו על העבדת עבדים לאחר ששוחררו.

ככתוב:

"כִּי לִי בְנֵי יִשְׂרָאֵל עֲבָדִים עֲבָדַי הֵם אֲשֶׁר הוֹצֵאתִי אוֹתָם מֵאֶרֶץ מִצְרָיִם אֲנִי יְהוָה אֱלֹהֵיכֶם" ויקרא  פרק כה' פסוק נה'

זאת הסיבה שמורסי עומד ליפול. כי העבדים המצרים זעקו לחופש הורידו את מובראק ובא מורסי ושוב פעם מנסים להתעווז על העם המיצרי.:

29.3.2015

כִּי-אָז אֶהְפֹּךְ אֶל-עַמִּים, שָׂפָה בְרוּרָה, לִקְרֹא כֻלָּם בְּשֵׁם יְהוָה, לְעָבְדוֹ שְׁכֶם אֶחָד.

צפניה.

Copyright © 2021 . All rights reserved.