כח קניא.

27.12.2013.

אחד ממנועי הצמיחה במשק הוא העלאת השכר. במיוחד שכר המינימום. 30 אחוז מהמשק משתכרים שכר מנימום משמע מליון מועסקים. אם מעלים לעובדים אלו את השכר אז סביר להניח שהם ייקנו יותר. משמע, אם נעלה ב 1000 שקל את שכר המינמום תחילה אז מליון עובדים ייקנו …במליארד שקל נוספים מידי חודש. זה אומר תוספת ייצור למשק בסך 12 מליארד שקל בשנה. סביר להניח שהמפעלים שייקנו מהם יותר, ייצרו יותר. ייצרו יותר. יעסיקו יותר עובדים. יותר עובדים יהיו נדרשים למשק. כשמילת המפתח היא- נדרשים. מה שמציעה פלוג היא הוספת כח עבודה למשק וזאת מבלי שתהיה באמת דרישה לעובדים בשוק. כי עדיין, יש אבטלה של 8 אחוז במשק וזה אומר, הכשרת עובדים שייצרו מצב שיש יותר היצע של עובדים מהיצע העבודה. וזה אומר להחליש את העובד. במצב אותו מציעה פלוג לעובד אין כח כי הוא יודע שאיך שהוא יפוטר 1000 קופצים על המשרה שלו.
במצב בו תיווצר עבודה שתבוא עקב העלאת השכר במשק שתביא לצמיחה שתביא להגדלת מכירה שתביא להגדלת ייצור שתביא להגדלת הדרישה לעובדים, לעובדים יהיה כח, הם יהיו נדרשים והיצע העובדים יהיה נמוך מהיצע העבודה ואז לעובד יש כח לדרוש שכר הגון. המצב אותו מציעה פלוג הוא מתוך מקום שמבקש שליטה, הוא מתוך מקום שמבקש לשמר ולקבע מעמד משתכרי שכר מינימום זעום. וכמובן שכשהמשקיע של בנט מטקסס יבוא יהיו לו היצע של עובדים שיסכימו להתפשר על שכר זעום ולא יווצר מצב שבו הדרישה לעובדים תהיה גדולה מההיצע מה שיאלץ מעסיקים להעלות שכר עובדים, משמע- הקטנת רווח, כדי לשמור עליהם שלא יילכו למעסיק אחר שישלם להם יותר. יענו נהפוך הוא… הפעם המעסיק הוא זה שיידע שאם הוא לא ישלם טוב אז יש 1000 מעסיקים שמחכים בתור…
הרגולציה אותה מציעה פלוג היא רגולציה מהסוג של אנשי הסדר החדש העולמי.
אלה שנפגשים מעת לעת בבילדרברג שחותרים להשיג שליטה על העולם, על האדם.
זה התפקיד של הנגיד. הנגיד, במקרה זה הנגידה , היא רגולטרית, לרגולציות שהנגידה מייצרת יש השפעה עצומה על מהות חיינו.
האדם הוא היצור היחידי בעולם הזה שקונה. כל התוצרת בעולם הזה בשורה התחתונה מיוצרת בעבור האדם. אחד האיזונים העדינים עליהם צריכים מנהיגי הכלכלה העולמית לשמור עליו, הוא האיזון בו יש לכלל האוכלוסיה מספיק כסף/הכנסה כדי לרכוש את כל מה שהיא מייצרת. משמעות הדבר בהקשר זה שמצב בו יש לאוכלוסיה מסויימת הרבה הרבה מאוד כסף שאינו משמש לצריכה אמיתית שמייצרת תעסוקה, מייצרת פרנסה, יוצר מצב בו מופר איזון זה. האדם הקונה הוא האדם שעובד אצלך. אתה לא יכול בלעדיו.
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000889456
.

"שלא נדע: המפגשים הסודיים של כלכלני העולם בכל שנה בחודש יוני מתכנסים ראשי מדינות ובנקאים בכירים במקום סודי, ללא נוכחות תקשורתית, ודנים בנושאים שאיש לא יודע מה טיבם. לקבוצה הזאת קוראים "בילדרברג", היא פועלת מאז 1954, והאמת? יש פחות ופחות סיבות לפקפק בתימהונים שמזהירים ממזימה להשתלט על הכלכלה העולמית. " y net.
"הוכחה לכך מצויה בעובדה שבין כל אותם ראשים כלכליים מוזמנים לעיתים קרובות גם מנהיגים פוליטים בתחילת דרכם. באופן פלאי, כמעט כל מנהיג זוטר כזה שתועד או שהעריכו כי נכח בכנס הקבוצה מצא תוך שנים את מקומו בראשות הממשלה, וכך גם כלכלנים אלמונים שהפכו לנגידי בנקים (לפי סברות לא מעטות, נגיד בנק ישראל סטנלי פישר הוא אורח קבוע בין חברי הקבוצה). " y net.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4216861,00.html
.

בשפת הזולו שרוצים לומר מה שלומך? אז אומרים, קונג'נו'וונה? ואם בסדר, אז אומרים, סיקונה!
.