הרצוג פוקס נאמן-

"הרצוג, פוקס, נאמן ושות' הוא משרד עורכי הדין מהגדולים בישראל. נכון לשנת 2013 עובדים במשרד 213 עורכי דין, מתוכם 75 שותפים. המשרד מתמחה בתחומים רבים של המשפט האזרחי, דיני חברות, דיני מסים, דיני בנקאות וקניין רוחני. מרכזו של המשרד בבית אסיה שבתל אביב.

המשרד נוסד ב-4 ביולי 1972 על ידי חיים הרצוג, ששימש לאחר מכן כנשיא מדינת ישראל וחבר הכנסת, מיכאל פוקס, עורך דין שעלה מלונדון ארבע שנים קודם לכן, וד"ר יעקב נאמן, מומחה לדיני מסים ולימים שר האוצר ושר המשפטים של מדינת ישראל.

בשנת 1975 עזב הרצוג את המשרד מתוקף פעילותו הציבורית. פעילותו הציבורית של נאמן גרמה לו לעזוב את המשרד פעמים אחדות, והוא שימש בו כשותף בכיר בין השנים 1979-1972, 1996-1981, 1997-1996, 2009-1998. פוקס המשיך להיות פעיל במשרד עד לפטירתו בשנת 2009[2].

המשרד שם דגש על פעילות בינלאומית הקשורה בישראל. חלק מעורכי הדין שבמשרד חברים גם בלשכות עורכי דין בחו"ל. במסגרת פעילותו הבינלאומית טיפל המשרד בעסקאות רכישה של חברות ישראליות, שבהן היו מעורבים תאגידים רב-לאומיים כמיקרוסופט, גוגל, יאהו!, ג'נרל אלקטריק, נורטל ואחרים.

בפעילותו בתחום הבנקאות מעניק המשרד שירותים למרבית הבנקים בישראל, וכן לבנקים וחברות השקעות בינלאומיות הפעילות בישראל.

עם לקוחות המשרד בתחום האנרגיה והתשתיות נמנים חברת החשמל לישראל, בריטיש גז וחברות זרות שהתחרו על הקמת מתקני התפלת מים בישראל.

בתחום מיזוגים ורכישות היה המשרד מעורב בעסקאות לרכישת חלקים מבנק לאומי, בזק, סלקום וחברות בולטות נוספות במשק הישראלי.

עם לקוחותיו של המשרד נמנים אילי הון, ובהם נסים גאון, שאול אייזנברג, רוברט מקסוול, דוד עזריאלי ורופרט מרדוק." וויקיפדיה.

                        

"נאמן לחץ – והלשכה התקפלה: ורדה אלשיך תמשיך לשפוט
שופטת המחוזי בת"א ורדה אלשיך תמשיך בכהונתה השיפוטית עד לפרישתה, לא תועמד לדין משמעתי ולא תעמוד להדחה בוועדה לבחירת שופטים – כך סוכם בפגישת התיווך שקיים שר המשפטים יעקב נאמן עם בכירי לשכת עורכי הדין…

סוף לפרשת "הפרוטוקול המשופץ": שופטת בית המשפט המחוזי בתל-אביב, ורדה אלשיך, תמשיך בכהונתה השיפוטית עד לפרישתה בעוד שנתיים, לא תועמד לדין משמעתי ולא תעמוד להדחה בוועדה לבחירת שופטים – כך סוכם היום (ו') בפגישת התיווך שקיים שר המשפטים יעקב נאמן עם בכירי לשכת עורכי הדין, השופטת אלשיך ועו"ד רפאל ארגז, שנגדו התלוננה אלשיך. בעקבות לחצים שהפעיל נאמן על כל הצדדים, סוכם כי הפרשה תסתיים בהתנצלות הדדית ובביטול כל התלונות התלויות ועומדות וביטול הכוונה לנקוט הליכים נוספים בהמשך." גלובס. 31.8.2012 .
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000781328

.

"קצת יותר משנה לאחר שהחל המשא-ומתן להסדר חוב בדלק נדל"ן שבשליטת יצחק תשובה, אישרה היום (ה') השופטת ורדה אלשיך באופן סופי את ההסדר בגין חוב-עתק של 2.15 מיליארד שקל." גלובס 27.9.2012.
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000787051

מתוך דבריו של מגיב באינטרנט:

"האם פרשה זו לא ראויה לחקירה פרלמנטרית של נשיא בית המשפט העליון מר גרוניס שר המשפטים יעקב נאמן דר גיא רודקוף מנכ"ל משרד המשפטים ,ורדה אלשיך ומר תשובה?
האם זה צרוף מקרים או מדובר בפרשה הגדולה במדינה?
העובדות:
גרוניס ניקה את אלשיך מהדברים החמורים בניגוד להכרעת שופט העליון בדימוס נציב קבילות על שופטים מר גולדברג-המרשיעה למעשה את אלשיך בזיוף בכוונה לקבל באמצעותו טובת הנאה במרמה,נשיא העליון גרוניס מתיר לאלשיך להמשיך לכהן כשופטת למרות שעל פניו ברור כי היא פסולה לכל תפקיד ציבורי ו…אף לעריכת דין, לכאורה בהחלטה זו גרוניס מבצע עבירת הפרת אמונים!.
אין לגרוניס שיקול דעת לערער על החלטת נציב תלונות השופטים, אין בחוק פירוש אחר למעשי אלשיך מלבד עבירת זיוף, חובת האמונים שגרוניס נשבע לה היא למדינת ישראל מצד שני יעקב נאמן שר המשפטים לשעבר חברו של תשובה פועל בהתאם להחלטת גרוניס ולפשרה של מנכ"ל משרדו ומאמץ את החלטת גרוניס.מיום ב30.7.12

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000769999 .
מנכ"ל משרד המשפטים פעל עם לשכת עורכי הדין למתן שקט לאלשיך למספר חודשים והיא כעבור מספר חודשים תפרוש מרצונה הנה הקישור http://www.calcalist.co.il/…/artic…/0,7340,L-3581788,00.html כעבור שלושה חודשים
ה אלשיך מנקה את תשובה ומאשרת למחוק לו 1.4 מיליארד ₪ ללא חקירה הנה הקישור http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000787051 והיום ד"ר גיא רוטקוף מסכם עבודה עם תשובה : http://www.themarker.com/dynamo/1.2364370
2.9.12 אלשיך קונה שקט בסיוע ד"ר גיא רוטקופף
27.09.12 אושר הסדר דלק נדלן-תשובה ע"י אלשיך
2.7.2014 ד"ר גיא רוטקוף מסכם עבודה עם תשובה!"

.