תדמות.

"מפתחי אפליקציית ההיכרויות הפופולרית טינדר טוענים כי אנשים יודעים לזהות מאפייני אישיות רבים בהתבסס על תמונה ■ מה אפשר ללמוד מסגנון הלבוש וכיווץ השפתיים?" ניו יורק טיימס/דה מרקר.
http://www.themarker.com/markerweek/1.2510275

כמו שאנשים למדו לזהות תכונות אופי על פי תמונה, כך אנשים למדו לדעת איזה תמונות של עצמם להעלות בפייסבוק בו האנשים הפכו את תמונתם לכלי בתוך מכלול הכלים שמציע להם פייסבוק  ל"תידמות" עצמם שהם מנסים למכור. פעולת התידמות היא למעשה הרג של האדם את עצמו. סוג של התאבדות, האבדת מי שהוא לטובת מה שהוא לא באמת.
יותר נכון לפסיכולוגיה לחקור את התופעה של האדם המצלם עצמו לתמונה כדי להעלות לפייסבוק ולאחר מכן את הציפיה ללייק והסיפוק מהלייק כשהוא מגיע, גם אם הוא מסתיר את הציפיה ללייק ואת הסיפוק ממנו.

את אותו "תידמות" ניתן לראות אצל טייקונים שמייצרים ושומרים על תדמית.
כמו למשל אותו פעיל התנדבות שמחלק אוכל לחיילים בזמן מלחמה שמזכיר בזמן תוכנית טלויזיה את הטייקון שתרם לו ככה וככה..שזה כמו שמישהו אחר מעלה את התמונה שלך לפייסבוק ודרך הדף שלו עושים לך לייק.
סביר להניח שחייל המילואים החתיך שצולם על  הטנק במדי ב' ללא החולצה עם גוף שרירי מחוטב להפליא כשהוא מסמן V עם אצבעותיו, יחזור להיות עבד בשכר מינימום אצל קבלן כח אדם שהציב אותו במפעל של הטייקון שיש לו עכשיו הרגשה מאוד טובה כשהמתנדב הזכיר את מפעלו כתורם…שזה כמו להעלות לדף הפייסבוק שלך את מה שהמתנדב אמר עלייך.

.