רדיו זמן השלום- פרשת לך לך.

אברהם אבינו- אבישי כהן.

וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-אַבְרָם, לֶךְ-לְךָ מֵאַרְצְךָ וּמִמּוֹלַדְתְּךָ וּמִבֵּית אָבִיךָ, אֶל-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר אַרְאֶךָּ. וְאֶעֶשְׂךָ, לְגוֹי גָּדוֹל, וַאֲבָרֶכְךָ, וַאֲגַדְּלָה שְׁמֶךָ; וֶהְיֵה, בְּרָכָה. וַאֲבָרְכָה, מְבָרְכֶיךָ, וּמְקַלֶּלְךָ, אָאֹר; וְנִבְרְכוּ בְךָ, כֹּל מִשְׁפְּחֹת הָאֲדָמָה.
בראשית יב'
מאיפה ילך..
מאיזו ארץ ילך…

Instant karma- john lennon

וַיְהִי כָל-הָאָרֶץ, שָׂפָה אֶחָת, וּדְבָרִים, אֲחָדִים. וַיְהִי, בְּנָסְעָם מִקֶּדֶם; וַיִּמְצְאוּ בִקְעָה בְּאֶרֶץ שִׁנְעָר, וַיֵּשְׁבוּ שָׁם.  וַיֹּאמְרוּ אִישׁ אֶל-רֵעֵהוּ, הָבָה נִלְבְּנָה לְבֵנִים, וְנִשְׂרְפָה, לִשְׂרֵפָה; וַתְּהִי לָהֶם הַלְּבֵנָה, לְאָבֶן, וְהַחֵמָר, הָיָה לָהֶם לַחֹמֶר וַיֹּאמְרוּ הָבָה נִבְנֶה-לָּנוּ עִיר, וּמִגְדָּל וְרֹאשׁוֹ בַשָּׁמַיִם, וְנַעֲשֶׂה-לָּנוּ, שֵׁם:  פֶּן-נָפוּץ, עַל-פְּנֵי כָל-הָאָרֶץ. וַיֵּרֶד יְהוָה, לִרְאֹת אֶת-הָעִיר וְאֶת-הַמִּגְדָּל, אֲשֶׁר בָּנוּ, בְּנֵי הָאָדָם וַיֹּאמֶר יְהוָה, הֵן עַם אֶחָד וְשָׂפָה אַחַת לְכֻלָּם, וְזֶה, הַחִלָּם לַעֲשׂוֹת; וְעַתָּה לֹא-יִבָּצֵר מֵהֶם, כֹּל אֲשֶׁר יָזְמוּ לַעֲשׂוֹת.  הָבָה, נֵרְדָה, וְנָבְלָה שָׁם, שְׂפָתָם–אֲשֶׁר לֹא יִשְׁמְעוּ, אִישׁ שְׂפַת רֵעֵהוּ. וַיָּפֶץ יְהוָה אֹתָם מִשָּׁם, עַל-פְּנֵי כָל-הָאָרֶץ; וַיַּחְדְּלוּ, לִבְנֹת הָעִיר.עַל-כֵּן קָרָא שְׁמָהּ, בָּבֶל, כִּי-שָׁם בָּלַל יְהוָה, שְׂפַת כָּל-הָאָרֶץ; וּמִשָּׁם הֱפִיצָם יְהוָה, עַל-פְּנֵי כָּל-הָאָרֶץ.
בראשית יא'

הארץ ממנה הלך אברהם הייתה ארץ שסועה. ארץ בה הכל מבולבל, ארץ בה אנשים אינם מבינים האחד את השני. ארץ שבולבלה כי היו בה אנשים שהחלו לבנות מגדל שראשו בשמיים שביקשו שליטה, כח, שם וזאת שהאנשים שהם לא חלק מהם יהיו חלשים מהם ומתוך חולשה זו יבנה הכח של אותה קבוצה שביקשה לעשות לעצמה שם, שליטה.
זאת הארץ ממנה החל אברהם אבינו ללכת..
אני מוצאת שכמו פרשת נח, גם פרשת לך לך היא פרשת בראשית חדשה..
כמו הבריאה שבאה לאחר תוהו ובבוהו, כמו התיבה של נח אחרי המבול, כך תחילת מסעו של אברהם אבינו אחרי הבילבול ..

Genesis – Don McLean (בראשית).

המקומות המעניינים של המוסיקה נמצאים בקצוות שלה. אותם מקומות שמגרדים את הקצה.
אותו מקום שמדבר בשפה שלא כולם מדברים.
כשאני מדברת על מוסיקת קצה, אני מדברת על אותה מוסיקה שנוגעת באותם מקומות של  אותו סוטול רוחני של התרוממות הנפש  של תפילה לעני כי יעטף ובפני יהוה ישפוך שיחו,  אותו סוטול של הרקדן היווני שנמצא בסוג של טראנס כשהוא שופך את יגונו באמצעות אותו ריקוד יווני ששמו רמבטיקו לצלילי  אגוניה  את אותו ריקוד זבקיקו..שהתפתח עם המוסיקה היוונית הזאת שצמחה מתוך העוני של עניי יוון, כמו הג'אז של שצמח מהעבדות של האפרו אמריקאים. זאת אומרת שמוסיקה של שפיכת יגון הנפש, אותה ירידה לתהום שהמוסיקה מאפשרת לנו , מעלה אותנו באותו רגע למקום של התרוממות נפש. היא יכולה לבוא באמצעות אותם מילים של שירה שאנו מוצאים את עצמיינו בנקודת חיבור מאוד מדוייקת איתם, והיא יכולה לבוא מתוך המקום של המוסיקה שמניעה את הגוף שלנו באותו קצב שנמצאת הנפש שלנו באותו רגע. נקודת החיבור בין המוסיקה/השירה  לנפש יוצרת את אותו סוטול. וכן, אני מוצאת את עצמי מצליחה לרקוד את השיר- תפתח האדמה של אלג'יר. הגוף שלי מגיב בריקוד למוסיקה הזאת. מוסיקה שלא נהוג לרקוד לצליליה. וזה ווחד סוטול.
וזה לא סותר את העובדה שהגוף שלי מגיב לדיסקו, אבל הוא לא יוצר את הסוטול.
לכן אני מעדיפה טראנס פסיכדלי. כי בשפת הדיסקו או שו אסמו, מרטין ביבר  כולם מדברים..

* אסמו ג'סטין ביבר…

אלג'יר- תפתח האדמה.
מוסיקת ג'אז.
מוסיקת הג'אז על כל נגזרותיה נוצרה בזמנים המוקדמים של העבדות, העוני, של האפרואמריקאים באמריקה. השחורים באמריקה עדיין עניים ועבדים.
היהדות לא מפרידה את השירה מהמוסיקה. יתרה מכך היא נותנת חשיבות רבה יותר לשירה מאשר למוסיקה. סוג השירה שהמוסיקה נלווית לה היא הז'אנר המוסיקלי.
עבדי אמריקה השתמשו במוסיקה כדי להעביר מסרים בינהם בשדות הכותנה כי אסור היה להם לדבר אחד עם השני וזאת כדי להפריד בינהם שלא תהיה התקוממות מאורגנת.
וכך הם שרו על מצוקתם, הביעו את מחאתם.

Misispi god damn- nina simon.

לצורך העניין. אבישי כהן הקונטרבסיסט. עושה מוסיקה יפה.לא ג'אז.
אי אפשר לצפות מבן קיבוץ כברי שיעשה ג'אז. אותו קיבוץ מקבוצת הקיבוצים בגליל המערבי שתושבי מעלות תרשיחא ושלומי ואידמית, כנראה עשו את אותה סוג עבודה בעבור קיבוצי הגליל המערבי שעשו השחורים באמריקה בשכר זול.

("המתקפה על עמי אילון בגין חבירתו עם עמיר פרץ, במפגש עם מחוז הקיבוצים של מפלגת העבודה, נראתה כלקוחה מסרט רע על החברה הישראלית והקיבוצית של שנות החמישים או השישים. גם אם מדובר רק במראית עין של התנשאות וגזענות, הנזק שגורמים ביטויים כמו "להכשיר את הפרץ", "קבוצת דייגים" או "התנהגות של שוק" עלול להיות קשה. אני יודע שקומץ הדוברים לא התכוון לכך ולא היה מודע לצליל העולה מהדברים, אך אין צורך בכוונה מגונה. חוסר זהירות וחוסר רגישות עלולים להחזיר אותנו שנים רבות לאחור ביחסים שבין הקיבוצים לעיירות הפיתוח. " ynet.2007.

"במשך שנים רבות ניצבו חומות גבוהות, גם אם בלתי נראות, בין הקיבוצים ושכניהם בעיירות הפיתוח. ההסתגרות בתוך גדרות הקיבוץ חידדה תמונת עולם שהתחלקה ל"אנחנו" ו"הם", " ynet. 2007.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3411485,00.html
http://rotter.net/forum/gil/22721.shtml#43
http://rotter.net/forum/gil/22721.shtml

"ספר חדש: המנהיגים הקיבוצניקים היו אוליגרכים. האמת על הקיבוץ"

""מרטין בובר הגדול למד את הלקח המר, ובספרו על הקיבוץ, מ-1947, הקדיש רק שני משפטים ניטרליים לא"פים, וכך נעשה ליקיר המנהיגים, וספרו הפך חובה בקיבוצים. פרופ' גדעון קרסל, שכתב את האנתרופולוגיה הכי טובה על קיבוץ, נזרק מנצר-סרני משום שתיאר איך עבודה שכירה רחבת היקף בשני מפעלי הקיבוץ שירתה את שליטת מנהליהם בקיבוץ, בדומה לשלושה מ'הביתה'."
"בכל אופן, בעקבות מרטין בובר, נוצרה קואליציה מדעית דומיננטית של חוקרים – שלא חקרו א"פים, שהתעלמו משליטת בכירי עסקניהם בקיבוצים, מהפריבילגיות שלהם, מניגוד השמאלנות לדמוקרטיה בה התהדר הקיבוץ, ומשאר ניגודי תרבויותיהם המעמדיות לתרבות הקיבוץ הרדיקלית השוויונית"."
"אלי עמיר, למשל, היטיב לתאר את נחיתות המעמד והתנאים של חברות הנוער בקיבוץ בשנות החמישים. ספרי היסטוריה, כמו 'רק שביל כבשו רגליי' של הנרי ניר, מנסים ליצור תמונה כוללת, אך היא חלקית, משום שאיננה כוללת את השתנות הא"פים לאוליגרכיים, ובעיקר לא את ניוון מנהיגויותיהם עקב המשכיות-יתר, ולא את השפעתן השלילית על הקיבוצים. ספרים אלה התעלמו מהביורוקרטיות שנוצרו בא"פים ובתעשייה הקיבוצית, ולכן נדמה היה כי חוקים סוציולוגיים אלה אינם רלוונטיים לקיבוץ".

"השמאל בקיבוצים ובמושבים קיבל אדמות מדינה וארנונה אדירה בעוד עיירות הפיתוח קופחו ודוכאו. "שנים רבות אנחנו שומעים על עיירות הפיתוח שאינן מתקדמות לשום מקום. תחקיר ערוץ 10 חשף את הסיבה למצב הפושע הזה. השמאל ניכס לעצמו את כל אדמות המדינה תוך חליבת ארנונה שסיפקה לו משאבי פיתוח, עושר לעצמו ולילדיו תוך קיפוח מזעזע של אנשי וילדי עיירות הפיתוח. עיירות הפיתוח עניות כי השמאל בקיבוצים ובמושבים לקח לעצמו את כל האדמות ומקבל ארנונה מהן.כך עלה השמאל ופרח וגרם למצב שכל יישובי הפריפריה חיו מארנונה עלובה בגללו, בעוד הוא שואב לעצמו את כל המשאבים מילדי ודיירי העיירות. זו הסיבה לעוניין של עיירות הפיתוח. השמאל שניכס לעצמו הכל התעשר על גבם! (תחקיר ערוץ 10). זו ורק זו הסיבה לעוני ולנחשלות של עיירות הפיתוח – חוסר המשאבים הכלכליים שלהן שזורמים כולם לכיסי הקיבוצים והמושבים.לרשות ילדי עיירות הפיתוח עומדים משאבים עלובים, אם בכלל, ללימודים, להשכלה, לחוגים, לגינות נוי ולהתפתחות בתוך העיירות ושל העיירות. העיירות נמצאות כל הזמן על סף קריסה כספית כיוון שכל הארנונה מהשטחים העצומים סביבן שנוכסו על ידי השמאלנים לעצמם, נכנסת לכיסיהם של יישובי השמאל המדושן, העשיר, המתפוצץ מכסף ומשאבים, המשתכשך בבריכות השחיה שלו והבונה עוד ועוד מפעלים ומרכזי קניות על האדמות הללו שניכס לעצמו בעצמו."

אין לי נתונים על השכר במילואות ובטבעול באותם ימים של שנות השבעים והשמונים….

"בית שאן.
"הולכים מבית-שאן: "אין לעיר הזו מה להציע"
רוב תושבי העיר עובדים בקיבוצים הסמוכים, אבל לאקדמאים אין מה לחפש במקום. "הכול עבודת כפיים בשכר מינימום", מספרת אם לשלושה צעירים. כשמסביב נבנים מגורי יוקרה, המחירים של דירות השיכון ושכר הדירה גם כן עולים. בית שאן, עיר בלי עתיד?"
ynet .
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4295485,00.html

לנוכח העובדה שיוסי מימן מערוץ 10 חבר של פרס ולעידן עופר יש זיקה ליאיר לפיד ובנימין נתניהו..
לנוכח העבדה שגם הקיבוצים נהנו מתספורות כמו יוסי מימן, כמו יצחק תשובה..
ימין ושמאל אלו הגדרות שמשמשות להפרד ומשול.. להפחדה כשיש מרד עבדים, כשהימנים שומעים בחדשות שהמרד שמאלני הם מפחדים.. כמו בשיר של נינה סימון שבאמריקה בזמן מרד היו אומרים זאת התכנסות קומוניסטית…בדיוק כמו שיאיר לפיד מפחיד את הימנים עם המילה סוציאליסטים בימינו אנו…

http://www.zamanelsalam.com/156732/2-9-2014-1

http://www.zamanelsalam.com/156732/17-9-2014)

john lennon- women is the nigger of the world

וכן, גם הקופאית בסופר אותה לובה מהמערכונים של צביקה הדר, היא שחורה.
הדחקה שעשה צביקה הדר על לובה היא אותה דחקה שעשו אבותיו של צביקה הדר על שארלי המרוקאי..
הצגת אוכלוסיה מסויימת כדמות נלעגת אותו לעג שכנראה יוצר קרקע תודעתית שמסכימה באיזשהו אופן שאתם אנשים נלעגים ירויחו שכר מינימום.

ארקדי דוכין- לא דו- רוצה ויהיה.

זְכֹר-דָּבָר, לְעַבְדֶּךָ–    עַל, אֲשֶׁר יִחַלְתָּנִי.
זֹאת נֶחָמָתִי בְעָנְיִי:    כִּי אִמְרָתְךָ חִיָּתְנִי.
זֵדִים, הֱלִיצֻנִי עַד-מְאֹד;    מִתּוֹרָתְךָ, לֹא נָטִיתִי.
זָכַרְתִּי מִשְׁפָּטֶיךָ מֵעוֹלָם יְהוָה;    וָאֶתְנֶחָם.
זַלְעָפָה אֲחָזַתְנִי, מֵרְשָׁעִים–    עֹזְבֵי, תּוֹרָתֶךָ.
זְמִרוֹת, הָיוּ-לִי חֻקֶּיךָ–    בְּבֵית מְגוּרָי.
זָכַרְתִּי בַלַּיְלָה שִׁמְךָ יְהוָה;    וָאֶשְׁמְרָה, תּוֹרָתֶךָ.
זֹאת הָיְתָה-לִּי:    כִּי פִקֻּדֶיךָ נָצָרְתִּי.
תהלים.

ארקדי דוכין- לא דו- רוצה ויהיה- final .

הייתה כתבה אתמול בעיתון על עוני בארץ ישראל ובעולם שהולך וגודל.
בשורה התחתונה- 66 אנשים מחזיקים בהון השווה להונם של 3.5 מליארד בני אדם.
אם באשמה של מי עסקיינן.
אותו עידן עופר שמערכוניו של צביקה הדר הצחיקו את עם ישראל בערוצו.
אותו ערוץ של העריצים עידן עופר, עפרה שטראוס ואודי אנג'ל, שהביאו לנו את הטלנובלה נינט טייב הסינדרלה של שנות ה-2000 .
שנתנה נחמה לעבדים.
אבל העובדים תושבי קריית גת באינטל, עדיין עובדי קבלן משתכרי שכר מינימום.
.

Yulunga – Dead Can Dance

וַיֹּאמֶר יְהוָה, זַעֲקַת סְדֹם וַעֲמֹרָה כִּי-רָבָּה; וְחַטָּאתָם–כִּי כָבְדָה, מְאֹד. אֵרְדָה-נָּא וְאֶרְאֶה, הַכְּצַעֲקָתָהּ הַבָּאָה אֵלַי עָשׂוּ כָּלָה; וְאִם-לֹא, אֵדָעָה וַיִּפְנוּ מִשָּׁם הָאֲנָשִׁים, וַיֵּלְכוּ סְדֹמָה; וְאַבְרָהָם–עוֹדֶנּוּ עֹמֵד, לִפְנֵי יְהוָה. וַיִּגַּשׁ אַבְרָהָם, וַיֹּאמַר:  הַאַף תִּסְפֶּה, צַדִּיק עִם-רָשָׁע. אוּלַי יֵשׁ חֲמִשִּׁים צַדִּיקִם, בְּתוֹךְ הָעִיר; הַאַף תִּסְפֶּה וְלֹא-תִשָּׂא לַמָּקוֹם, לְמַעַן חֲמִשִּׁים הַצַּדִּיקִם אֲשֶׁר בְּקִרְבָּהּ  חָלִלָה לְּךָ מֵעֲשֹׂת כַּדָּבָר הַזֶּה, לְהָמִית צַדִּיק עִם-רָשָׁע, וְהָיָה כַצַּדִּיק, כָּרָשָׁע; חָלִלָה לָּךְ–הֲשֹׁפֵט כָּל-הָאָרֶץ, לֹא יַעֲשֶׂה מִשְׁפָּט  וַיֹּאמֶר יְהוָה, אִם-אֶמְצָא בִסְדֹם חֲמִשִּׁים צַדִּיקִם בְּתוֹךְ הָעִיר–וְנָשָׂאתִי לְכָל-הַמָּקוֹם, בַּעֲבוּרָם.
.
This mortal coil- Andialu.

וַיַּעַן אַבְרָהָם, וַיֹּאמַר:  הִנֵּה-נָא הוֹאַלְתִּי לְדַבֵּר אֶל-אֲדֹנָי, וְאָנֹכִי עָפָר וָאֵפֶר. אוּלַי יַחְסְרוּן חֲמִשִּׁים הַצַּדִּיקִם, חֲמִשָּׁה–הֲתַשְׁחִית בַּחֲמִשָּׁה, אֶת-כָּל-הָעִיר; וַיֹּאמֶר, לֹא אַשְׁחִית, אִם-אֶמְצָא שָׁם, אַרְבָּעִים וַחֲמִשָּׁה  וַיֹּסֶף עוֹד לְדַבֵּר אֵלָיו, וַיֹּאמַר, אוּלַי יִמָּצְאוּן שָׁם, אַרְבָּעִים; וַיֹּאמֶר לֹא אֶעֱשֶׂה, בַּעֲבוּר הָאַרְבָּעִים.
.
Angelo badalmenti Theme from Twin Peaks-Fire Walk with Me.

וַיֹּאמֶר אַל-נָא יִחַר לַאדֹנָי, וַאֲדַבֵּרָה–אוּלַי יִמָּצְאוּן שָׁם, שְׁלֹשִׁים; וַיֹּאמֶר לֹא אֶעֱשֶׂה, אִם-אֶמְצָא שָׁם שְׁלֹשִׁים וַיֹּאמֶר, הִנֵּה-נָא הוֹאַלְתִּי לְדַבֵּר אֶל-אֲדֹנָי–אוּלַי יִמָּצְאוּן שָׁם, עֶשְׂרִים; וַיֹּאמֶר לֹא אַשְׁחִית, בַּעֲבוּר הָעֶשְׂרִים.
.
וַיֹּאמֶר אַל-נָא יִחַר לַאדֹנָי, וַאֲדַבְּרָה אַךְ-הַפַּעַם–אוּלַי יִמָּצְאוּן שָׁם, עֲשָׂרָה; וַיֹּאמֶר לֹא אַשְׁחִית, בַּעֲבוּר הָעֲשָׂרָה.וַיֵּלֶךְ יְהוָה–כַּאֲשֶׁר כִּלָּה, לְדַבֵּר אֶל-אַבְרָהָם; וְאַבְרָהָם, שָׁב לִמְקֹמוֹ.
.
וְלֹא. לֹא נִמָּצְאוּן שָׁם.
.
וַיהוָה, הִמְטִיר עַל-סְדֹם וְעַל-עֲמֹרָה–גָּפְרִית וָאֵשׁ:  מֵאֵת יְהוָה, מִן-הַשָּׁמָיִם. וַיַּהֲפֹךְ אֶת-הֶעָרִים הָאֵל, וְאֵת כָּל-הַכִּכָּר, וְאֵת כָּל-יֹשְׁבֵי הֶעָרִים, וְצֶמַח הָאֲדָמָה.
.
אגדה מוזרה- ארקדי דוכין- רוצה ויהיה.
.

בימים אלו שוב מוצג בנימין נתניהו במדי סיירת עטור דרגות…

וזאת בהשוואה לאובמה מעשן גראס..

אני לא חושבת שההשוואה נכונה במקרה זה.

אני הייתי משווה ביינו לביין שלמה יצחקי.

בעת הזאת שלמה יצחקי הוא גיבור ישראל.

כי הוא אמר את מה שבנימין לעולם לא יאמר.

צ'יקן הוא ביטוי לפחדן.

אני מסכימה עם מי שאמר על בנימין שהוא פחדן.

בנימין נתניהו מפחד להתעמת מול תשובה יותר ממה שהוא מפחד להתעמת עם אחמדינג'אד.

זאת הייתה הדרך שלי להביא את פרשת לך לך מנקודת ראותי.
שלמה יצחקי.
שלמה יצחקי:
""25% מההפרשות לפנסיה – דמי ניהול שעוברים לעשירים" הסטטיסטיקן הראשי: "ההפרטה של מערך הפנסיה גרמה לריכוזיות האדירה בשוק ההון. אני קורא לזה 'שוד הפנסיה הגדול'"" גלובס 26.12.2012.

"הסטטיסטיקן הראשי בלמ"ס פוטר היום בהודעת אי-מייל: "לא כך מסיימים יחסי עבודה של 11 שנה"" גלובס 31.12.2012      

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000810550

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000809592

פסי 4

בנימין נתניהו מפריט הפנסיות עם תשובה יצחק מבעלי השליטה על הפניקס- חברת ביטוח.

שבוע הבא נעסוק בחיי שרה.

לא שרה נתניהו.

sera- bob dylan
.

שיהיה המשך יום טוב,
מרדיו זמן השלום.
.

(*
התנצלות.

לובה היא דמות תודעה מהתוכנית ארץ נהדרת שאני לא זוכרת את שמות יוצריה ולא מהתוכנית של צביקה הדר  שבנה את דמות התודעה ז'וז'ו חלסטרה. אני חייבת להודות שמנקודת תודעתי האנשים שיוצרים את התוכניות האלה כמו ארץ נהדרת, הם סוג של דמויות. אותם דמויות  שיצרו את  אותו מיתוג תודעתי של הישראלי הלבן  מול הישראלי השחור בשנות החמישים השישים השבעים והשמונים. אותם דמויות שלעגו לדפני ליף במחאת 2011  שהציגו אותה כדמות שאינה דמות שיכולה להיות מנהיגה. גם כשהם צוחקים על בנימין נתניהו בשורה התחתונה הם מצעירים את דמותו ויוצרים את דמותו כדמות שהיא מה שנקרא בעולם השיווק והפרסום – דמות סקסית.)

.