phsychadelic 5.

 

דיר

 

רשימת שירים:

pink floyed- sheep- animals.
פרסומת-אלברט פירות.
peter gabriel, nusarat fate ali khan- passion.
gentle giant- funny ways.
pink floyed- dogs.
saez-  Montee la-Haut.
phlip glass- knee play 4- einstein on the beach
philp glass- knee play 3- einstein on the beach
NICK HARVEY & JULIAN MENDELSOHN- intuition
rare bird- simpathy.
jim morison- awake
philip glass- knee play 2- einstein on the beach
jim morison- the gohst song

ציטוטים:
אלברט איינשטיין,
אני,
חגי עמית- דה מרקר,
גיא רולניק- דה מרקר,
גרייס ג'ונס-
liberte tango
בורא עולם.
ירמיהו או זכריה
רזיאל המלאך/יהו
וויקיפדיה.
תוספתא.

לטובת מאזיניי החרשים מצורף תמליל התוכנית:

ערב טוב למאזיני ומאזינות רדיו זמן השלום, בתוכנית פסיכדליא מספר 4  אמרתי את דברי לסטודנטים .. אני מודעת לעובדה שהייתי בוטה.. האמירה הייתה נחרצת מאוד. אני חשה שבפרומואים לפסיכדליא מספר 5  יש הסבר לדברים שנאמרו בפסיכדליא מספר 4 . לדוגמא, דיברתי על יאיר לפיד. ועל החלטתו להוריד את שכר הבכירים. השאלה הנשאלת היא אם התוצאה של מהלך זה תהיה תוצאה נכונה. כי לכאורה נוצר זעם על אוכלוסיה שמרוויחה המון כסף לעומת אוכלוסיה שמרוויחה מעט כסף, לכאורה מהלך רובין הודי.. לקחת מהעשירים..אך האם מהלך זה ייטיב עם האוכלוסיה שמרוויחה מעט כסף? אותה אוכלוסיה שמרוויחה שכר של 5800 ₪ ומטה שהם כ מחצית מהעובדים במשק הישראלי? לכולנו ברור שמהלך זה ייטיב עם בעלי החברות שירוויחו יותר כי ישלמו לבכיריהם פחות. הם לא ישלמו יותר למרוויחי שכר המינימום מהכספים שהתפנו..
אם כך,
ברור לכולנו, שהמהלך הראוי הוא להעלות את שכר המינימום.. מהלך זה היה מייצר באופן טבעי מהלך הורדת שכר הבכירים כי בעלי החברות ירצו לשמר ריווחיות..ותיווצר חלוקת הון צודקת, כי ביננו את ההון מייצרים כל העובדים במשק.

ועל כך  אמר בורא עולם:
כִּי אֱוִיל עַמִּי, אוֹתִי לֹא יָדָעוּ–בָּנִים סְכָלִים הֵמָּה, וְלֹא נְבוֹנִים הֵמָּה; חֲכָמִים הֵמָּה לְהָרַע, וּלְהֵיטִיב לֹא יָדָעוּ.

השכיל להרע ולא להטיב.
וזה מה שרציתי לומר לסטדנטים של הדור הנוכחי.. שאמנם הם לומדים ש4+3 =7 וזאת תוצאה נכונה, אבל, לנוכח דרכי החשיבה בהם הם לומדים להאמין ובהתאם לפעול התוצאה שמייצרת המשוואה 4+3 בתוכנית הלימוד של האוניברסיטאות היא 7, אבל 7 הפוך.
אני מוצאת לנכון לאחד בין הפרומואים של פסיכדליא מספר חמש לבין חלק מפסיכדליא מספר ארבע כדי ליצור את פסיכדליא מספר חמש.

בין השנים 1984 ועד 1989 הייתי רועת צאן.

עבדתי בשני סוגים של דירים, דיר לבשר ודיר לחלב.

אחת המלאכות האהובות עלי במלאכת הדיר הייתה רעיית הצאן.

הייתה תקופה שהייתי בהרים של משגב, שטח 9.

קצת לייד ערב אל נעים. סכנין ודיר חנה.

כל בוקר הייתי נוהגת לצאת עם העוזי, הקפה והנובלס והכבשים לאחו..

אחת התרפיות הכי טובות בעולם היא רעיית הצאן.. עם 200 כבשים והקפה והנובלס

והמפגש עם הערבי הג'ינג'י שלימד אותי את מלאכת רעיית הצאן.
.

ראיתי בשבת את התוכנית כביש 90 עם מודי בראון.

היה לו מפגש עם ערבי שהלין על כך שהוא איבד את פרנסתו בגלל חוסר מיים..

אותו ערבי סיפר שבמושבים מציעים לו עבודה ב60 שקל ליום, משמע כך הוא חישב 6 שקל לשעה..

משמע מדבריו בעבור עשר שעות 60 שקל..

התילאנדי כך הוא סיפר מקבל 120 שקל ליום.. משמע 12 ₪ לשעה..

במפגש של אחרי, פגש מודי בראון מושבניק שנשאל אודות תופעה זו ע"י מודי..

המושבניק לא הכחיש..הוא אמר שהתופעה קיימת..הוא רק אמר שהוא לא כזה…

לפני מספר שנים, מאוד התגעגעתי לעבודת החקלאות..

נסעתי לקיבוץ בכביש הערבה.. ככה בלי להודיע.. פשוט באתי..

נפגשתי עם מרכז המשק.. אמרתי לו, אני מחפשת עבודה.. שכר מינימום.. אפילו קצת פחות תמורת מגורים.. במילים עדינות הוא הסביר לי שהעובדים שלו עובדים משעה 3.00 בבוקר ועד 17.00 בערב..

את לא תוכלי לעבוד בעבודה כזאת הוא אמר..

תעשו אחד+אחד לממצאיו של מודי ולמימצאי.. ותבינו עד כמה חמורה הבעיא.

צמחוני יקר,

הגמבה שאתה אוכל.. הבזיליקום.. משקה התמר שמקורם בערבה שאתה שותה..הכוסברה.. הקלמטינה.. התפוז.. החסה.. הסויה כתחליף לחלב של הפרה המעונה..הם תוצאה של אותה סוג העסקה… כשאתה אוכל גמבה.. אתה מקיים ביקוש למוצר שמקורו בהעסקת עבדים תוך כדי ענויים.. בדיוק כמו הפרה שאתה מרחם עליה..

לפחות הפרה יש לה את ההנאה של רעייה באחו.. בהרי הגולן… מול החרמון בסבבה.. שבא לה להשתין היא משתינה בסבבה שלא כמו הסודני והתיילנדי שמשתין מראש עץ התמר..
(ובייננו ככה בשקט שלא ישמעו.. סביר להניח שגם מחרבן..)
הדיר בקיבוץ היה דיר גדול. 1000 ראש. מרינו. גזע אוסטרלי שמיועד לבשר בעיקר ולצמר בשוליים. צמר משובח.
בגלל שזה היה דיר גדול הייתה חלוקת תפקידים מאוד ברורה.
עסקתי בעיקר בשתי מלאכות , טיפול בטלאים והמלטות.
הייתה לי את היד הכי קטנה בצוות של הדיר, לכן לעיתים הייתי מוקפצת לדיר בזמן המלטה קשה בדרך כלל  שהנקב של הכבשה צר או שהטלה הפוך שצריך לדחוף את היד עמוק פנימה..ולסובב את הטלה בתוך הרחם של הכבשה כדי שהוא ייצא בדרך של קודם כל רגליים קדמיות.. אחר כך הראש ואחר כך שאר הגוף..
זה היה קורה בדרך כלל שיאן ההולנדי היה במשמרת המלטות.. יאן היה הולנדי, בלונדיני, 2 מטר גובה.. ומכאן אתם יכולים לשער מה גודל היד שלו.. היו מתקשרים אלי לחדר וקוראים לי לבוא..
הייתי מוצאת את יאן תמיד באותו מצב , פנים אדומות מעצבים.. תוך שהוא מקלל "כוייט פרייט דומא!" שזאת קללה בהולנדית..

(התוכנית נערכה כשלא חשבתי על כך שעצבים זה אלוהים אחרים ולא כעס).

יאן היה מאוד רגיש לעניין, אם הייתי מכירה אותו היום וודאי הייתי נותנת לו את השם gentel  giant ..
הוא היה נאבק על חייו של כל טלה וטלה.. מה שלא הפריע לו בסוף כל עונה לחגוג עם צלעות טלה עסיסיות שהיינו עושים על האש בחינגה של סוף העונה …
לי קצת הייתה בעיה עם העניין למה אני הייתי מגדלת אותם…אני הייתי אחראית על הטלאים…
הייתי מלווה אותם מהרגע שהם נולדו, הטיפול כלל , טיפול תרופתי לצורך חיסונים וטיפול במחלות, לימוד של כל טלה וטלה לשתות באופן עצמאי מהמיינקת לאחר הגמילה מחלב אימו , מיינקת זהו כלי שיש בו בתוכו חלב שממנו יש צינורות שמובילים לפיטמות שמצויות על לוח עץ ממנו הטלאים יונקים.. ואם טלה לא היה מצליח ללמוד הייתי נותנת לו חלב מבקבוק.. ואחר כך השלב של המעבר מהחלב לתערובת שאלו גרגירי מזון שנראים כמו הדוגלי שבעלי כלבים מכירים..
והיה לי את הקטע הזה בסוף העונה שהינו עושים טלה על האש.. שככה המצפון היה מנקר..
אבל, לבסוף הייתי תוקעת איזה צלע…עם שומן.. אני אוהבת שומן כבש…

למרות שהיינו אוכלים אותם, היינו מגדלים אותם באהבה.
זה הייעוד שלהם. זאת המטרה שלשמה נוצרו.

אני חושבת שכדי להסביר לצמחוני את מהות העניין הדרך הטובה לעשות זאת ע"י האמונה בבורא עולם שהוא הטוב האין סופי ועל מהות הבריאה.  נדבר על תודעה, הטבעונים והצמחונים אוהבים להשתמש במושג תודעה, לכן אדבר בשפתם..לכבשה או לפרה אין את התודעה שיש לאדם, הפרמטרים המקיימים את סבל האדם, הם אינם פרמטרים שמקיימים את סבל הבהמה. התודעה שלה היא שונה משלנו. לומר שכבשה בוכה בלילה וסובלת על כך שהטלה שלה נלקח ממנה, זאת סוג של האנשת הבהמה..ואם בבורא עולם עסקיינן.. יש הוראות ברורות לעניין כשרות הבהמה המיועדות לאכילה שכוללות בתוכן הוראות ברורות לשחיטה שמתייחסת לעיצביות של הבהמה שאמורה למנוע סבל בזמן שחיטה.

כל הפעולות האימהיות מתקיימות בשלב הראשון של אחרי ההמלטה, האם מלקקת את הטלה כדי לנקות אותו ממיצי הרחם ומניקה אותו, ואלו פעולות אינסטקטיביות.
בדרך כלל מי שנשאר בחיים הם הכבשים ממין נקבה וכמה אילים לצורך הרבעה, כל הכבשים ממין זכר מובלים לשחיטה 40 קילו זה המשקל האידיאלי..זה המשקל שמקיים בשר משובח. ואם גידלת את הטלה על חלב.. אז בכלל.. מאוד עסיסי..
והחיים בדיר ממשיכים.. הטליות גדלות והופכות לכבשות, והן נשארות בדיר ביחד עם אימהותיהן..אתה לא רואה שום קשר ריגשי בין הכבשה האם, לכבשה הבת.. לא מתקיים מצב כזה…

"בחודש אוגוסט 2010 אימצה הממשלה את המלצות הוועדה (החלטת ממשלה 2183). על פי הערכות שפורסמו בתקשורת, משמעות ההחלטה היא הענקת מעמד תושב ל-800 ילדים וגירוש של 400 ילדים שלא עומדים בקריטריונים לארצות המוצא של משפחותיהם." וויקיפדיה.

ומה אני אומרת?

עם עסקיינן באותו חקלאי מגדל גמבה, בזיליקום.. סויה.. תמר.. שמשלם 6 שקל לשעה לפלסטינאי שאיבד את אדמתו בגלל מחסור במיים ותאילנדי הוא משלם 12 שקל לשעה ושק אורז..
אני אומרת שאפו ליאיר לפיד, שלו אני לא אומרת בדרך כלל שאפו..
וזאת על הורדת המכסים בעבור העגלים המיובאים.

ומה אני מקווה?
שהורדת המכסים לא תהיה פרמטר לעליה בריווחיות תנובה אלה תשמש כפרמטר להוזלת מחירי הבשר.
כדי שעם ישראל יצרוך יותר בשר שתפחית את צריכת המזון שמיוצר ע"י התעללות בבני אדם.
זה כמו הגבלת שכר הבכירים. שביננו, תשמש כפרמטר לגידול ברווחים של בעלי החברות ולא להעלות את שכר משתכרי השכר החציוני ומטה.
המהלך הרצוי הוא להעלות את שכר המינימום שוודאי היה גורם לבעלי החברות להקטין את שכר הבכירים באופן טבעי כדי לשמר ריווחיות, וזה היה יוצר מצב של חלוקת שכר הוגנת

.
.
"שדלנות.
שדלנות (באנגלית Lobbying) היא פעילות שמטרתה להשפיע ברשויות השלטון, במטרה לגרום לנבחרי ציבור (לרוב חברי פרלמנט) לפעול, לקדם ולהצביע בעד מדיניות או הצעת חוק ששוכר השירות מעוניין בה.
העוסק בשדלנות קרוי שדלן (לוביסט). מרבית הלוביסטים פועלים תמורת תשלום,
השדולה היא לרוב כלי בידי קבוצות אינטרס לשרת את מטרותיהם. פעמים רבות מדובר בחברות מסחריות, הפועלות לקדם חוקים ותקנות שיפעלו לטובתן,
יש הטוענים כי אף שלרוב מדובר בפעילות חוקית, יש בכך טעם לפגם והעמקה של אי השוויון, מכיוון שככל שלחברה מסחרית או קבוצה יש יותר אמצעים וכך פתוחות בפניה האפשרויות לשכור שדולה ובכך להיטיב עוד יותר את מצבה. כמו כן נטען כי השדלנות היא בבחינת "פרצה קוראת לגנב" – בנסיונם לשדל את מקבלי ההחלטות הציבוריים עלולים לוביסטים גם לפתות אותם בדרכים בלתי לגיטימיות ואף בלתי חוקיות כגון הצעה למתן שוחד, טובות הנאה או תגמול עקיף אחר (כגון משרה בכירה לאחר סיום כהונת נבחר הציבור, כתבה אוהדת בתקשורת וכו') תמורת תמיכתם."
באדיבות וויקיפדיה.

מתוך מאמר בדה מרקר מהיום:
"כדי להיות מיליונר בישראל  עליך להיות קפיטליסט, להפעיל אחרים, להשתמש באשראי ולתת להשקעות ההוניות שלך לצמוח, אבל גם אקזיטים יכולים להכניס אתכם למועדון ותוצאות עסקיות טובות יכולות לבסס אתכם ברשימה. על בסיס עקרונות אלה הסתכם הונם המצרפי של 500 העשירים המקומיים בכ־110 מיליארד דולר בשנת 2014 – שווי שיא לעשירי ישראל, והעלייה השנתית הגבוהה ביותר שנרשמה מאז התחיל מגזין
TheMarker לערוך את הרשימה לפני 12 שנה. לפניכם רשימת 70 העשירים הישראלים הגדולים והמעניינים ביותר בדירוג לשנת 2014"
http://www.themarker.com/magazine/500

דה מרקר.

מעניינים? שטיינמץ?מעניין? זאת לא המילה שהייתי בוחרת לתאר את שטיינמץ..

וזה מזכיר לי את כלבי הגולדן רטריבר והלברדור.
אמנם כלבים חכמים, אבל מה הקטע? כמה שתשים להם אוכל הם יאכלו.. עד שיתפוצצו.. אפילו מהזבל הם יאכלו..אם יש לך כלב מזן גולדן רטריבר ולברדור אתה צריך להקפיד שארון הזבל יהיה סגור כל הזמן, רגע אחד שכחת את הארון פתוח ואתה מוצא אותם עם הראש טמון עמוק בתוך הזבל .. הכל הם אוכלים הכלבים מזן גולדן ולברדור…ולמרות שאתה קושר אותם בסיבוב היומי, אתה מרגיש איך הם נאבקים איתך כשמגיעים לפח הזבל והם מריחים את ריח הצחנה ושועטים לכיוון הזבל ואתה צריך להפעיל כח חזק חזק כדי להסיט אותם מתאוותם..
לא בריא..

"רגולציה.
החל מסוף המאה השמונה עשרה, עם התפתחות המסחר בעולם והתפתחותם של תאגידים גדולים שהחלו לשלוט באמצעי ייצור רבים, תוך ניצול הכוח שצברו לניצול הפרט ולעמדות כוח מול המדינות, החלו להתפתח חוקים שעסקו בהסדרת חיי המסחר.

"ההיסטוריה של המונח המורחב של הרגולציה התחיל עוד בימים קדומים. קביעה מפורשת ומודעת של סמכות הציבור לכפות רגולציה ולכפות אותה באמצעות סנקציות מצויה ומנוסחת כבר בתוספתא "ורשאין בני העיר להתנות על השערים ועל המדות ועל שכר פועלין; רשאין לעשות קיצתן (=להטיל סנקציות על מפירי הרגולציה)" (תוספתא מסכת בבא מציעא פרק יא)
בבסיסה הנורמטיבי של התערבות המדינה הדמוקרטית בחיי אזרחיה ניצבת ריבונותם של האזרחים עצמם על מדינתם דרך נציגיהם הנבחרים. משמע, אלה האחרונים אינם אלא שלוחיהם של אלה הראשונים. שליחות זו מחייבת את השלטון – על כל רשויותיו וזרועותיו – בנאמנות לריבון."
באדיבות וויקיפדיה.

ומה אני אומרת?למה קוראים ללוביסטים לוביסטים? נגיד תשובה, הוא רוצה הקלה במס, הוא יש לו כסף להעסיק אנשים כדי לשכנע חברי כנסת שיאשרו לו הקלה במס.. תשובה, הוא בא מלוב, לכן קוראים לאנשים האלה שמשכנעים את חברי הכנסת לתת לתשובה הקלה במס- לוביסטים.

 

הזקן והילדה

המועדים של העדויות- לפי הספורות הנוצריות.

דמיון מודרך:
קולות של מיים.
עצימת עיניים ובקשה מהמאזינים לדמיין שהילדה בתמונה היא הבת שלהם.

אלברט איינשטיין:
"למעמד השולט יש את בתי-הספר והתקשורת תחת האצבע. עובדה זו מאפשרת לו לשלוט ברגשות ההמונים."

סטודנט יקר, עכשיו כשסיימת:
גן חובה, בית ספר יסודי, חטיבת ביניים/תיכון, צבא.. עכשיו, אחרי שפירגנת לך טיול להודו שהוא חלק מהמסלול הקבוע והידוע מראש שמביא אותך לשלב הבא במוסדות המדינה-
האוניברסיטה או המכללה.
.
גם אם נראה לך שהמכללה שבחרת היא פריפריאלית צפונית עם נוף הרים וקיבוצים עם פרות וכבשים באחו,
וביום טוב, אפשר לראות את הפסגות המולבנות של החרמון,
אתה עדיין חלק מהשיטה..
המבחנים שתצטרך לעמוד בהם לשם השגת התואר הנכסף הם אותם מבחנים שעובר סטודנט בעיר תל אביב עם הבתים האפורים והמגדלים המפוארים והכביש הסואן והפיח והעשן..
ומכאן, החומר שתלמד יהיה אותו חומר שילמד הסטדנט המפוייח שבחר באותו חוג כמו שלך…
לצורך העניין.. פילוסופיה…

תלמד מתוך המקום שמתנגד לכל מה שמלמדים אותך אפילו שסביר להניח שתסכים עם רוב הדברים שמלמדים. הם ילמדו אותך ש 2+1+3= 6  וזאת תוצאה נכונה.
תגיד לחבר שלך מהצבא שבחר ללמוד בחוג לכלכלה שאני אומרת לו את אותו דבר שאמרתי לך. שיתנגד לכל מה שמלמדים אותו וזאת למרות שילמדו אותו ש
5+4+2 = 11. וזאת תוצאה נכונה.
תגיד אותו הדבר לחבר שלך מהתיכון שבחר ללמוד מנהל עסקים שאני אומרת לו את אותו הדבר שאמרתי לך. שיתנגד לכל מה שילמדו אותו וזאת למרות שילמדו אותו
ש 2-6-7= –11. וזאת תוצאה נכונה.

וזאת למה..
?

כי אחרי האוניברסיטה תתחיל לעבוד, תתחיל להביא לידי ביטוי את מה שלמדת באוניברסיטה או במכללה ותייצר כל יום את המשוואה הנכונה.. 3+1+2..
וככה כל יום עד הפנסיה אתה תבוא לעבודה ותעשה 2+1+3 ושתגיע לתוצאה 6 ,
הבוס ייתן לך בונוס…
וככה החבר שלך מהתיכון שיעשה 2-6-7…  כל יום.. עד הפנסיה.. וככה גם החבר מהצבא כל יום עד הפנסיה 2+4+5….
וכל יום תחזרו הבייתה עם הרגשה טובה בלב שעשיתם את הדבר הנכון….

ואתה לא תשאל אם התוצאה, רצויה…כי 3+1+2=6. וזאת תוצאה נכונה.. ומשכך, גם לא תהיה לך את היכולת לשאול אם התוצאה הרצויה, לא יהיו לך את הכלים להגיע למצב של לשאול אם התוצאה רצויה.. זה לא יעלה בדעתך.
כי 2+1+3= 6 וזאת התוצאה הנכונה..

מה שאתה לא מבין שזאת לא המשוואה הנכונה… כי התוצאה הסופית של מה שתייצר,
היא לא 6 .
התוצאה הסופית היא החיבור בין כל התוצאות שהשגתם אתה וחברייך משמע (11-11+6) + כל התוצאות של תלמידי חוגים אחרים שאתה לא מכיר..
משמע,
= 0 .
וזה ברור לכולנו שזאת לא התוצאה הרצויה.

וזאת תוצאה שתאומן לא לראות אותה. ומשכך, להיות חסר יכולת מנטלית תודעתית  (אפילו שהיית בהודו) להתנגד לה. כחלק מהמערכת מהסיסטם..אתה תהיה מוסח דעת..  אתה לא תדע להבין שיש בעיה.

ובכן,
הבעיה טמונה בספרה 2 והשפעתה על המשוואה הסופית המתקבלת בכל תוצאה שמייצרות משוואות הביניים כשמוסיפים להן את הספרה,
2.
גם אם יגידו לך שיש בעיה שטמונה בספרה 2 , לא תהיה לך יכולת לעכל, להפנים, את המהות של הספרה-
2 .
.

לכן,
אל תכעס שלא אתעניין במה שתלמד.
זה לא אתה, הם הבעיה.
אתה בובה.
כל מה שתלמד וכל מה שתייצר בעתיד,
לא יעניין אותי.
.
גם אם לא תשרת אותם באופן ישיר,
אתה תשרת אותם באופן עקיף…

אתה תהיה עוד בורג במערכת המשומנת
(תרתיי משמע)
של אנשים כדוגמאת תשובה יצחק
ממאגר הגז תמר.
.

כל החיים שלך הכינו אותך לצורך יצירת תוצאת הביניים,
שמייצרת את המשוואה
שיוצרת את אותו פתרון סופי:
0.
.
"המודלים קורסים // "איך כלכלנים מסיימים תואר בלי שנגעו באף דילמה חברתית?".קבוצת הצעירים הלומדים לתואר ראשון בכלכלה באוניברסיטת חיפה, פרט ללניר הלומד לתואר שני, מודעת לכך שהיוזמה הבינלאומית הקוראת לשינוי בדרכי לימוד הכלכלה היא בעלת משמעות רבה מעבר לאקדמיה. כפי שאומר מגל, "אנחנו מוטרדים. לדרך שבה לומדים כלכלה יש השלכות גדולות על המציאות, ואי אפשר להשאיר את המצב כפי שהוא"." דה מרקר/חגי עמית

"רק לאחר 50 שנה, אחרי המשבר הפיננסי, הם קיבלו את הכינוי "ברונים שודדים". בחלק גדול מתקופת שלטונם הם זכו לכבוד וליוקרה. גם כיום, 100 שנה אחרי, הציבור מחבר את שמותיהם עם פילנתרופיה והון גדול בזכות מכבסת המלים: תרומותיהם האדירות ושמותיהם מתנוססים מעל רוב המוזיאונים, האוניברסיטאות ומוסדות התרבות בארה"ב – רוקפלר, ג׳יי.פי מורגן, קרנגי, אסטור, ונדרבילט." דה מרקר/גיא רולניק.

http://www.themarker.com/markerweek/1.2316289

עוד נקודה שתעזור לי להמחיש את ענין ה7 ההפוך הוא הקפיטליזם.

תאוריית החילחול.

תאוריית החילחול אומרת שירוכז העושר במספר מוקדים ומשם יחלחל אל ייתרת העם.

אממה.. יש סתימה בצינור.. לא מחלחל..

אני חושבת שיש כאן סוג של אהלהא.. כמו גשם שיורד משמיים על כולם.. אבל זה מאלוהים.. שהגשם אמור לרדת ע"י בני אדם.. ברור לכולנו שלא ירד..

יצר האדם רע מנעוריו..

ומה אני אומרת.. האדם נוצר מהאדמה.. לכן הכלכלה צריכה לעבוד בשיטת העץ.. מלמטה למעלה..

להשקות את השורשים ויעלה למעלה לכל העם.. ומה זה אומר?

צריכה…

ככל שליותר אנשים יהיה יותר כסף לקנות ככה הם יקנו יותר, היצרנים ימכרו יותר, ייצרו יותר ירוויחו יותר.. הרווח באחוזים אולי ייקטן, אבל בכסף הוא יגדל..

המצב כיום הוא שבידי קבוצה של אנשים יש הרבה מאוד כסף שאינו משמש לצריכה.. גם תוקע את המשק מבחינת צמיחה וגם הרבה אנשים יותר עניים..

כאמור בספר זכריה או ירמיהו- "כי לפני הימים שכר האדם לא נהיה"

ישאלו המאזין או המאזינה, אם ירוויחו יותר אז למה מתעקשים לשמר את שיטת הקפיטליזם? התשובה פשוטה:

הרצון בשליטה.

תאוריית החילחול יכולה להתקיים רק כשהשפע נמצא בידי אלוהים ומחלחל לעם. כמעשה בית המקדש בספר רזיאל המלאך:

והו מורה כי השפע ירוכז בבית המקדש ומשם לשאר העולם.

אנחנו הרי לא באמת חושבים שאחזקות הטייקונים הם בתי מקדש..

שיהיה לילה טוב,

מרדיו זמן השלום.

.