"פרס בטקס יום הזיכרון בכותל: "צוואת הנופלים – להיות עם שוחר שלום" הארץ.

[wpvideo DoRbPHHg]

איזה שלום מר פרס?
שלום לעשירים בלבד?
אותו שלום שיקבע את מלחמת הקיום של העמים משתכרי שכר המינימום במזרח התיכון?
אותו שלום בתיווך שלך בין חוסיין סאלם ליוסי מימן להשתלטות על הגז המצרי עם קצת שוחד למובראק?
אותו שלום בין עשירים ולא בין העמים?
איזה שלום מר פרס?

מיכל כהן- צוואת הנופלים היא לקיים מדינה צודקת בארץ ישראל.
ולא מדינה שמגשימה רק את החלומות החברים של פרס.
וצוואה זו אינה מתקיימת מר פרס.

 מפריס פרסה.
מיכל כהן 14/04/2014

"לראשונה: ממשלת גיניאה מעמידה את שטיינמץ במוקד חקירת השוחד " דה מרקר.

"יודוך עמי יהוה, יודוך עמים כולם" תהילים.
.
"משלחת אנשי עסקים מישראל שהגיעה עם הנשיא שמעון פרס למקסיקו"

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3618227,00.html

"פרס היה זה שסייע, מאחורי הקלעים, בשיכנוע המצרים למסור לשותפות הישראלית­מצרית, בראשות מימן ואיש העסקים המצרי חוסיין סאלם, את הזיכיון לאספקת גז לישראל. מימן יגלגל כמיליארד דולר בשנה בעיסקה זו, יגזור קופונים נאים ויהפוך לאחד האנשים העשירים בישראל.במרחב משוכנעים, כי יצליחו תוך שנה וחצי להשלים את צינור הגז מאלכסנדריה לישראל, כחלק מפרוייקט הצינור ממצרים לטורקיה, ולהתחיל באספקת הגז הטבעי לחברת החשמל. אולם, מטעמים מסחריים שומרים בסודיות את המחיר שתשלם חברת החשמל עבור הגז הטבעי." מעריב- 2001 .
http://www.nrg.co.il/online/archive/ART/113/077.html

"דיווח: בניו של מובארק קיבלו עמלת תיווך של 7.5% מעסקת הגז עם ישראל עיתון כוויתי מדווח כי בהתבסס על מסמכים סודיים שהגיעו לידיו,
קיבלו בניו של נשיא מצרים לשעבר, גמאל ועלאה, עמלה בסך 187.5 מיליון דולר; חוסיין סאלם המקורב למשפחה, השתתף אף הוא במגעים לעיסקה, וזכה לעמלה של" 2.5% מעריב- 2011

http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/219/065.html

"לא רק ברברה: מימן וסבן חוגגים 90 לשמעון פרס-" גלובס 2013.

חיים סבן מבעלי פלאפון בזק, לא?

אותו מימן שעשה תספורת…בגלל המהפכה במצריים שכנראה פגעה בצינורות הגז של מימן וסאלם מתוך מקום שמודע הייטב למהות השותפות הזאת בין מימן לסאלם.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000853836
"הנדון : משלחות אנשי עסקים לחו"ל יוני – יולי 2009 

להלן פרטים על משלחות יוצאות: 

1. משלחת אנשי עסקים המצטרפת לנשיא המדינה, שמעון פרס, בביקורו  לאזרבייג'אן וקזחסטאן בין התאריכים 28.06.09 – 2.07.09. בראש המשלחת יעמוד מר שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים. " התאחדות התעשיינים.

 http://www.industry.org.il/?CategoryID=1174&ArticleID=2670

"ביקור פרס בוייטנאם יעלה יותר מ-3 מיליון שקלים

הנשיא ימריא בשבוע הבא יחד עם קבוצת אנשי עסקים ו-16 אנשי צוות. ערוץ 10 דיווח כי רק הטיסה תעלה 2.5 מיליון שקלים. בית הנשיא:" ynet

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4148857,00.html

תארו לכם שאדם מן הישוב בגניאה קורא את המאמר בפיננשאל טיימס, שמספר שבני שטיינמץ קנה מכרה בגניאה ב 160 מליון דולאר ומכר חצי ממנו ב 2.5 מליארד דולאר. מה יעשה האדם הגינאי ? ילך לוויקיפדיה יקרא על בני שטיינמץ, ויקרא שהוא ישראלי שעשה בוחטות מאוצרות הטבע של עמו והוא יודע שיש הרבה עניים בני עניים בארצו. וזאת סכנה לעם היהודי. למה הוא יחשוב שכל הישראלים ככה ואנחנו יודעים אייך אנטישמיות מתחילה .. מה שאותו גינאי לא יודע הוא, שאותו דבר קורה עם אוצרות הטבע של העם הישראלי. עיין ערך משפחת עופר-פוטאש.
עבדי כל העולם התאחדו!
http://www.themarker.com/markerweek/1.2057918

.

"דנקנרית 

לובנה עולאיין היתה האשה הראשונה לשבת בדירקטוריון של חברה סעודית. עכשיו היא הראשונה לעשות עסקים עם ישראלים"

"לא מפליא, אם כך, שהאשה פורצת הדרך הזו היא גם הסעודית הראשונה שעומדת לעשות עסקים עם ישראלי בגלוי. עולאיין עלתה לכותרות בישראל בתחילת אוגוסט, כשנחשף שקונצרן אי.די.בי של נוחי דנקנר יהיה שותף להקמת קרן השקעות בשווקים מתעוררים לצד קרדיט סוויס ושני שותפים מקטאר ומסעודיה,

שאחד מהם הוא תאגיד OFC (ר"ת: Olayan Financing Company) שבראשו היא עומדת.." כלכליסט.

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3416706,00.html

כלכליסט 2010.

.

Garde l'éperance
מיכל כהן 05/05/2014

"לא היה לי ספק בעניין הזה כבר לפני חודשיים – אבל הערב השתכנעתי סופית. תומס פיקטי הולך להיות כוכב הרוק הכלכלי הגדול ביותר של 2014. הכלכלן הצרפתי שכותב על אי שיוויון ועל הריכוזיות של העושר הגיע השבוע לסיבוב הופיעות בארצות הברית לרגל הופעת סיפרו   Capital in the 21st Century – והוא מתקבל בכל מקום שאליו הוא מגיע כמו כוכב רוק. לפני 3 שעות הוא נתן הופיע חמישית או שישית ב-72 השעות האחרונות – הפעם בחנות הספרים של הארווארד. " גיא רולניק.

http://www.guyrolnik.com/?p=464
.

"השר העניק לתשובה את מאגר הגז – וטס אתו לחנוכת האסדה עוזי לנדאו ויצחק תשובה ביקרו אתמול באסדת הגז מול אשקלון – לאחר שהשר הודיע כי מאגר הגז הסמוך יימסר לחברת הגז ללא מכרז" דה מרקר.

"החלטת השר גררה ביקורת ציבורית ופניות שבוצעו מצד התנועה לאיכות השלטון, עמותת אדם, טבע ודין ואומ"ץ אל היועץ המשפטי לממשלה ואל מבקר המדינה, בטענה כי המהלך, ערב בחירות, הינו בגדר "העברתו של נכס ציבורי ששוויו מיליארדי שקלים לידי גורמים פרטיים ללא כל תמורה ובהליך מזורז הנושא אופי של מחטף". דה מרקר.

"בשבוע שעבר הודיע לנדאו כי מאגר הגז הטבעי מארי-B, שהתגלה ב-1999 מול חופי אשקלון, לא יוחזר לידי המדינה לאחר שיתרוקן במהלך השנתיים הקרובות – אלא ימשיך לשמש את דלק של יצחק תשובה (53%) ונובל אנרג'י האמריקאית (47%). המאגר ישמש את החברות לאחסון גז שיוזרם אליו ממאגר תמר, שגם בו מחזיקות דלק ונובל (67%). " דה מרקר.

http://www.themarker.com/dynamo/1.1895699

.                  

Copyright © 2021 . All rights reserved.