שבירת הקסם- שש עשרה.

וַיְדַבֵּר יְהוָֹה אֶל מֹשֶׁה לֵּאמֹרדַּבֵּר אֶל אַהֲרֹן לֵאמֹר אִישׁ מִזַּרְעֲךָ לְדֹרֹתָם אֲשֶׁר יִהְיֶה בוֹ מוּם לֹא יִקְרַב לְהַקְרִיב לֶחֶם אֱלֹהָיוכִּי כָל אִישׁ אֲשֶׁר בּוֹ מוּם לֹא יִקְרָב אִישׁ עִוֵּר אוֹ פִסֵּחַ אוֹ חָרֻם אוֹ שָׂרוּעַאוֹ אִישׁ אֲשֶׁר יִהְיֶה בוֹ שֶׁבֶר רָגֶל אוֹ שֶׁבֶר יָדאוֹ גִבֵּן אוֹ דַק אוֹ תְּבַלֻּל בְּעֵינוֹ אוֹ גָרָב אוֹ יַלֶּפֶת אוֹ מְרוֹחַ אָשֶׁךְכָּל אִישׁ אֲשֶׁר בּוֹ מוּם מִזֶּרַע אַהֲרֹן הַכֹּהֵן לֹא יִגַּשׁ לְהַקְרִיב אֶת אִשֵּׁי יְהוָֹה מוּם בּוֹ אֵת לֶחֶם אֱלֹהָיו לֹא יִגַּשׁ לְהַקְרִיבלֶחֶם אֱלֹהָיו מִקָּדְשֵׁי הַקֳּדָשִׁים וּמִן הַקֳּדָשִׁים יֹאכֵלאַךְ אֶל הַפָּרֹכֶת לֹא יָבֹא וְאֶל הַמִּזְבֵּחַ לֹא יִגַּשׁ כִּי מוּם בּוֹ וְלֹא יְחַלֵּל אֶת מִקְדָּשַׁי כִּי אֲנִי יְהוָֹה מְקַדְּשָׁםוַיְדַבֵּר מֹשֶׁה אֶל אַהֲרֹן וְאֶל בָּנָיו וְאֶל כָּל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל: ויקרא.

כהן שיש לו כל מום, גם מום בלב, לא יכול להקריב. הוא לא יכול לעשות את מלאכת הכהנים.

וּבַת כֹּהֵן כִּי תִהְיֶה אַלְמָנָה וּגְרוּשָׁה וְזֶרַע אֵין לָהּ וְשָׁבָה אֶל בֵּית אָבִיהָ כִּנְעוּרֶיהָ מִלֶּחֶם אָבִיהָ תֹּאכֵל וְכָל זָר לֹא יֹאכַל בּוֹ: ויקרא.

בת כהן גרושה שיש לה ילדים, לא חוזרת להיות כהנת לאחר הגירושין מבעלה. כך שאין משמעות מבחינה רוחית גם אם חזרה הגרושה לשם נעוריה. אם אין לה ילדים היא שבה לבית אביה כבת כהן, כנעוריה. שיבת בת כהן לאחר הגירושין לבית אביה מלמדת אותנו שאדם בועל בת כהן הוא לא הופך להיות כהן, בת הכהן שנישאת לאדם שאינו כהן אינה כהנת עוד לאחר נישואיה, רק לאחר הגירושין היא חוזרת להיות כהנת. משמע, אתה לא יכול לקבל כהונה דרך אשה. גבר מושל באשה ולא להפך. לכן גם כשאשה שאינה בת כהן נישאת לאדם שאינו יהודי היא הופכת ללא יהודיה. שאשה לא יהודיה נישאת ליהודי, היא נהית יהודיה.

כהנים. מי הוא יהודי \ מי היא יהודיה.

וְהַכֹּהֵן הַגָּדוֹל מֵאֶחָיו אֲשֶׁר יוּצַק עַל רֹאשׁוֹ שֶׁמֶן הַמִּשְׁחָה וּמִלֵּא אֶת יָדוֹ לִלְבֹּשׁ אֶת הַבְּגָדִים אֶת רֹאשׁוֹ לֹא יִפְרָע וּבְגָדָיו לֹא יִפְרֹםוְעַל כָּל נַפְשֹׁת מֵת לֹא יָבֹא לְאָבִיו וּלְאִמּוֹ לֹא יִטַּמָּאוּמִן הַמִּקְדָּשׁ לֹא יֵצֵא וְלֹא יְחַלֵּל אֵת מִקְדַּשׁ אֱלֹהָיו כִּי נֵזֶר שֶׁמֶן מִשְׁחַת אֱלֹהָיו עָלָיו אֲנִי יְהוָֹהוְהוּא אִשָּׁה בִבְתוּלֶיהָ יִקָּח: ויקרא.

נושא משך זרע כהן יכול להתקיים רק שהכהן לוקח אשה בתולה. ילדי כהן מאשה לא בתולה לא יכולים לעשות את מלאכת הקודש של הכהנים. כולל הקרבה.

להזכירך, אברהם, יצחק, יעקב, שאול, דוד, שלמה- לא היו כהנים והם לא היו נביאים. כשיעקב קנה את בכורת עשו הוא לא קנה גורל כהן. כשיעקב קיבל את הברכה שהיתה מיועדת לעשו הוא לא קיבל ברכת כהן. יש הבדל בין כלל העם לבין הכהנים.

בורא עולם קובע מי יהיו כהניו.

ומשכך כהן לא יכול גם למכור כהונה. הקונה לא יקבל את רוח הכהונה.

כל הפעולה של סחר בתחום הזה סותרת את מה שהאדם מבקש לקנות או לגנוב בהחלפת ספורות כשמוסד מדינה\צחי נותנת לעשיר שמבקש ספורות\גורלות לא לו.

תראה,

גוף האדם הוא משכן בו שוכנת רוח בורא עולם. יש תנאים מאוד ברור לקיום טהרת הגוף כדי שיוכל לשאת נשמת חיים. שלא ככלל קהל עם ישראל לכהנים יש עוד תנאים שצריך לעמוד בהם כדי להיות עם רוח הכהונה. כולל זרע כהן שבורא עולם בחר את זרע לוי לכהן. ברור לי ולך שכדי להחליף גורל אתה חייב לקיים את הגוף שלך כגוף טהור. ואתה חייב להיום עם גוף מזרע לוי כדי להיות כהן. איש ששכב עם בעולת בעל (במובן של משכב שנולדים ממנו ילדים) משכן הגוף שלו טמא. איש ששכב את זכר משכבי אשה משכן הגוף שלו טמא. וכו'. (זכר ששוכב את זכר משכבי אשה מקיים משכב שהוא בועל את הזכר).

וברור לי ולך שאתה לא יכול להחליף את גופך. כל פעולה שתעשה לא תנקה את גופך אם חטאת בחטאי תועבה. ושלא כמו יעקב שלא ידע עם מי הוא הוא עושה ברית, גם אם תשנה את שמך לא תוכל לעוור את בורא עולם, הוא יודע מי אתה גם שאתה משנה את שמך.